Atrakcyjne obszary w Bułgarii pod inwestycje w nieruchomości

Atrakcyjne obszary w Bułgarii pod inwestycje w nieruchomości

Dzięki doskonałej ofercie nieruchomości po przystępnych cenach, niskich kosztach utrzymania, przyjaznym ludziom, kilometrom plaż, wspaniałym ośrodkom narciarskim, zapierającym dech w piersiach krajobrazach, Bułgaria jest bardzo popularnym miejscem do inwestowania w nieruchomości!

Ponieważ kraj uważany jest za stabilne miejsce, początkowo skupiono się na wybrzeżu Morza Czarnego, głównie na Słonecznym Brzegu, który był znaną lokalizacją wakacyjną, a potem na ośrodkach narciarskich, aż w końcu przyszedł czas na obszary wewnątrz Bułgarii. Zatem co Bułgaria może zaoferować zagranicznemu nabywcy nieruchomości i gdzie kupować?

Morze
Wybrzeże Morza Czarnego jest najbardziej popularne, ale warto uważać na oferowane nieruchomości. Najlepiej kupić nieruchomość na najlepszym osiedlu, o dobrej lokalizacji i z udogodnieniami na miejscu. Najbardziej wartościowe są apartamenty w pierwszej linii przy brzegu. I tak jak apartamenty Bibione oferuje turystom w sezonie nad samym Morzem Śródziemnym zapewniając sobie ogromne obłożenie kwater, tak i wybrzeże Morza Czarnego może pochwalić się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całej Europy. Atrakcyjne miejscowości: Balczik, Sozopol, Ahtopol

Ośrodki narciarskie – dla doświadczonych inwestorów
Ceny spadły znacząco w ciągu ostatnich kilku lat, więc jeśli szukasz nieruchomości w ośrodkach narciarskich, warto spróbować. Najlepszy zakup to nieruchomość w pobliżu wyciągów. Ponieważ coraz więcej nabywców poszukuje nieruchomości na stokach, bułgarskie ośrodki narciarskie z niezatłoczonymi stokami i niskimi cenami są w stanie sprostać tradycyjnym ośrodkom narciarskim Europy Środkowej.
Najciekawsze ośrodki: Borowec, Pamporovo, Smolyan

Golf
Międzynarodowe pola golfowe przybyły do Bułgarii wraz z projektami Iana Woosnama, Gary’ego Player’a i innych. Może stać się rywalem golfowym dla Hiszpanii, nawet jeśli sezon gry jest tu krótszy.
Szczególnym faworytem ze względu na swoją zapierającą dech w piersiach lokalizację są Thracian Cliffs.

Stolica
Sofia jest jedną z tańszych stolic europejskich, zarówno pod względem cen nieruchomości, jak i kosztów życia. Z terminalem 2 na międzynarodowym lotnisku dostęp jest łatwiejszy, a ruch pasażerski wzrasta.
Również spadają ceny nieruchomości w stolicy, oferując nabywcom doskonałą wartość, a przy dużej liczbie ludności i inwestycji zagranicznych oferuje dobry potencjał wynajmu. Warto szukać nieruchomości z garażem, ponieważ parkowanie w mieście jest koszmarem.
Obecnie popularne tereny: Ogród Lekarzy, bulwar Bułgarii, dzielnice Lozenets, Simeonovo, Boyana Dragalevtsi i inne.
Miasta, wioski, góry i obszary wiejskie

W całej Bułgarii miasta o doskonałej architekturze mają popyt wśród zagranicznych nabywców. W okolicach tych miast widać zwiększone zakupy, gdy kupujący zdają sobie sprawę, że mogą mieć kawałek ziemi na wsi i spokój za niską cenę, ale wciąż blisko miejskich obiektów. Wspaniała przyroda bułgarskiej wsi jest jednym z dużych atutów. Jednym z głównych obszarów, który jeszcze nie został zaspokojony jest turystyka ekologiczna/zrównoważona! Bułgaria ma wiele skarbów, aby przyciągnąć tego typu turystów indywidualnych: klasztory, centra spa, ruiny trackie, ekologia, przyroda, muzea. Wybierając miasto lub wieś, rozważ dostęp z lotnisk, bliskość do wybrzeża, nart, pól golfowych czy ośrodków miejskich. Miasta i ich okolice: Sliven, Veliko Turnovo, Svoge, Sandanski, Melnik, Kotel, Medven, Elena, Tryavna, Gabrovo.

Comments are closed.