Inwestycje w nieruchomości w obszarze Burgas

Inwestycje w nieruchomości w obszarze Burgas

Mnóstwo słońca, wysokie temperatury, ciepłe morze, małe miasta, dobre ceny nieruchomości i poszczególne plaże sprawiają, że południowe wybrzeże Morza Czarnego Bułgarii stają się coraz bardziej atrakcyjne dla nabywców nieruchomości i inwestorów.

Z ponad 2,5 milionami turystów zagranicznych (2013r.) w regionie Burgas, obszar ten z każdym rokiem oferuje lepsze usługi i infrastrukturę, zwiększają popularność nieruchomości wśród potencjalnych nabywców. Pierwsi turyści zazwyczaj przyjeżdżają na początku kwietnia, ponieważ południowe krańce wybrzeża mają łagodniejszą pogodę, oferując dłuższy okres wynajmu dla inwestorów. I podobnie jak noclegi Świnoujście oferuje w tym okresie w bardzo zróżnicowanych cenach, tak i w obszarze Burgas można znaleźć zakwaterowanie niemalże na każdą kieszeń.
Tanie linie lotnicze oferują loty do Burgas oraz do Sofii, skąd można złapać krajowy lot do Burgas.

Jeśli chodzi o potencjał gospodarczy, Burgas jest bardzo wysoko oceniany. Powodem tego dobrego potencjału jest:
– korzystna lokalizacja geograficzna
– kilka międzynarodowych partnerstw handlowych
– dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa
– klimat odpowiedni dla rolnictwa, uprawy winorośli i turystyki
– nadaje się do turystyki uzdrowiskowej i balneoterapii

Głównymi cechami tego obszaru są małe miejscowości i plaże. Istnieje wiele indywidualnych małych plaż oddzielonych skalistymi półwyspami wcinającymi się w morze. Powoduje to głębokie zatoczki z niewiarygodnie czystą wodą, chronione plaże przed zimnymi wiatrami w miesiącach zimowych, dzięki czemu obszar ten jest idealny do całorocznej turystyki.

Miasta w tym południowym regionie wybrzeża wydają się być mniejsze i cichsze, często oferując bardziej przystępne nieruchomości. Jednak w miarę szybko rozwijających się obszarów, ceny rosną wraz z tendencją większości rynków, ale nadal są niższe niż w okolicach Warny. Oprócz cen, morze tutaj jest na ogół o 1 do 3 stopni cieplejsze niż w północnej części wybrzeża, a region oferuje również dłuższy okres temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza w ciągu roku.

Pomimo tego, iż infrastruktura poprawia się przez cały czas i intensywne są budowy osiedli, większość władz lokalnych w tym regionie unika nadmiernej rozbudowy i nadmiernego zaludnienia terenu.
Istnieje szeroki wybór nieruchomości, od planowanych na wybrzeżu, poprzez działki z pięknymi widokami, gdzie można zbudować swój własny wymarzony dom, po zaniedbane wiejskie domy do remontu z dala od wybrzeża.

Comments are closed.