Rośnie popularność nieruchomości w Bułgarii

Rośnie popularność nieruchomości w Bułgarii

W okresie, gdy uwaga większości ludzi na świecie zwrócona była na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, branżowy portal nieruchomości TheMoveChannel.com uznał Bułgarię za jedno z najbardziej popularnych miejsc na świecie pod względem rynku nieruchomości.

Bułgaria wspięła się z dziesiątego na ósme miejsce pod względem popularności, wśród państw z całego świata. Najpopularniejsza wciąż pozostaje Hiszpania. Nadal dużo do powiedzenia w rywalizacji ma Francja, Cypr, Malta i Chorwacja. Specjaliści zauważają także, że rynek nieruchomości w Bułgarii stabilizuje się.

Wpływ na popularność bułgarskich nieruchomości ma także nowe bułgarskie prawo, które pozwala zagranicznym inwestorom do nabywania nieruchomości bez rejestracji bułgarskiej spółki.

W Bułgarii wciąż najpopularniejszym regionem jest Słoneczny Brzeg. Nieruchomości turystyczne są bardzo chętnie kupowane, zwłaszcza przez obywateli Rosji. W przeciwieństwie do Igrzysk Olimpijskich, na kolejny raport z rynku nieruchomości nie trzeba będzie czekać czterech lat, kolejne takie zestawienie pojawi się już w przyszłym roku.

Comments are closed.